جستجو

ژنژویت دندان

تمیزی دهان برای حفظ سلامت دهان مهم است زیرا پلاک میکروبی را از بین می برد و از تجمع آن روی دندان ها و لثه جلوگیری می کند، به عنوان یک اصل، منطقی است که بیان کنیم که دستیابی به کنترل پلاک ایده آل با مسواک زدن، همراه با حذف پلاک بین دندانی هر 24 ساعت یک بار، برای جلوگیری از شروع التهاب لثه و پوسیدگی بین دندانی کافی است دلیل در نظر گرفتن تمیز کردن بین دندانی به عنوان یک مورد جداگانه به این واقعیت مربوط می شود که مسواک زدن به طور موثر به نواحی بین دندانی بین دندان های مجاور نمی رسد و در نتیجه قسمت هایی از دندان ها ناتمیز باقی می ماند.

درصورتی که  پلاک روی دندان با استفاده از مسواک زدن و نخ دندان به طور منظم تمیز نشود، سمومی تولید می شود که می تواند موجب تحریک بافت لثه گردد. در این مرحله اولیه از بیماری لثه، آسیب را می توان معکوس کرد، زیرا بافت استخوانی و بافت همبند که دندان ها را سر جای خود نگه داشته اند هنوز تحت تاثیر قرار نگرفته اند. با این حال، ژنژیویت درمان نشده می تواند به پریودنتیت تبدیل شود و باعث آسیب دائمی به دندان ها و فک گردد.

 

دلیل این امر این است که لثه بین دندانی، رویه بین دو دندان را به صورت آپیکال تا نقطه تماس آنها پر می کند. این یک منطقه “سرپناه” است که دسترسی به آن زمانی که دندان ها در موقعیت طبیعی خود قرار دارند دشوار است. ناحیه بین دندانی هنگامی که در معرض التهاب اولیه پاپیلاها قرار می گیرد، شرایط موضعی ایجاد می کند که اجازه ایجاد و بلوغ پلاک باکتریایی را می دهد. این به نفع بیماری پریودنتال است، که یک بهداشت موثر بین دندانی به کاهش گسترش و شدت آن کمک می کند.

منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاثیر دیابت بر دندان

تاثیر الکل بر بهداشت دهان و دندان

کف بندی

عصب کشی مجدد

بریج دندان

انواع روکش